דבר ראש העיר

תושבים יקרים,

כמדי שנה, אנו מציגים לאישור מועצת העיר את צו המיסים החדש לשנת 2023.

לעניין זה יש לציין כי העירייה הגישה בשנים האחרונות מספר בקשות להפחתת תעריפי הארנונה באזור 1 למגורים על מנת לצמצם את הפער בתעריפי החיוב בין אזור 1 ליתר האזורים ובקשה ברוח זו תועבר גם השנה למשרדי הפנים והאוצר. המטרה היא להקל את נטל הארנונה עבור דירות המחויבות בתעריפים הגבוהים יותר בצו המיסים וזאת במקביל לשמירה על רמת שירותים גבוהה לתושבי העיר על אף ההתייקרויות במשק שחלות גם על התחייבויות העירייה.

בהזדמנות זו, חשוב לנו לציין מספר דברים על קידומה של העיר:

כידוע, נתניה ממשיכה לככב ברשימת הערים המובילות בארץ, תודות לפיתוח חסר תקדים בכל אחד מתחומי הפעילות העירונית.

בצד קידום ופיתוח מתחמי מגורים חדשים ובצד תהליכי התחדשות נרחבים שאנו מובילים בשכונות ובמרכז העיר - ממשיכה העירייה לפעול למען ילדי נתניה, לבנות סביבות לימודיות מתקדמות, להוביל תהליכים פדגוגיים מחוללי שינוי ולקדם הרחבת סל השירותים למגזרים השונים בתחומי הרווחה, התרבות, הספורט, הבילוי והפנאי, תוך הקמת מבני ציבור וקהילה חדשים.

לשמחתנו, חתמה העירייה על שלושה הסכמי גג עם משרדי הממשלה השונים ואלה צפויים לתת זריקת עידוד נוספת ומשמעותית לפיתוחה של נתניה.

הסכם גג ראשון נחתם עם רשות מקרקעי ישראל, משרד האוצר ומשרד הבינוי והשיכון והוא מבטיח את שיווקן של אלפי יח"ד למגורים בלוח זמנים מהיר ובאיגום משאבים ממשלתי אשר יאיץ את התפתחות העיר. 

הסכם שני, הסכם מסגרת להתחדשות עירונית, נחתם עם משרד הבינוי והשיכון והרשות להתחדשות עירונית ובמסגרתו צפויה העירייה לקבל כ-80 מיליון ₪ בשנים 2022 - 2024 לטובת חידוש ושדרוג התשתיות באזורי ההתחדשות. הסכם גג לתחבורה הינו ההסכם השלישי עליו חתמה העירייה והוא מציע כיסוי עירוני מרבי של רשת צירי העדפה לתחבורה ציבורית ותחבורה בת קיימא, המגיעה לשכונות העיר וסביבותיה.

הסכמים אלה צפויים להעלות את איכות חיי התושבים ולהעניק תמיכה בגידול הטבעי של העיר וביצירת מוקדי משיכה עדכניים לצעירים בנות ובני נתניה וגם מחוצה לה.

אז שיהיה לנו בהצלחה!

מרים פיירברג-איכר, ראש העיר

​​​​​​​​​​​

פרטי התקשרות

{{title}}
{{AllDetails.FullName}}

יצירת קשר:

פרטי התקשרות

{{DepAllDetails.Name}}

יצירת קשר:

ימי ושעות קבלת קהל:

  • ימי קבלה{{DepAllDetails.ReceptionDays}}
  • ימי ושעות פעילות:

  • שעות קבלה{{DepAllDetails.ReceptionTime}}