דבר ראש העיר

חברי מועצה יקרים/ תושבים יקרים, משבר הקורונה שפקד את מדינת ישראל, הציב בפני התושבים אתגרים מורכבים ודאגה מתמשכת בתחומי הבריאות, הכלכלה והחברה.

אתגרים דומים עמדו בפני הרשויות המקומיות בארץ ובהן עיריית נתניה, שנדרשה לסייע לאוכלוסייה האזרחית ולדאוג למגוון צרכיה.

עם פרוץ המשבר והסגר הכללי שהוטל על המשק גייסנו את כל גורמי הרווחה, התפעול, החירום, החינוך והתרבות למתן מענה מיידי וכולל של צורכי המשפחות והקשישים. בתוך כך, עשה מינהל הרווחה והשירותים החברתיים, לילות כימים על מנת לעמוד בנטל ונתניה אף הפכה למודל בכל הקשור לסיוע בעיתות חירום.

במקביל- פעלנו יחד עם הנהלת העירייה להקל ככל שניתן על התושבים וכן פעלנו רבות, תוך השקעת תשומות ומאמצים רבים, על מנת לקדם את הפטור מארנונה לבעלי העסקים בעיר לשלושת החודשים מרץ - אפריל-מאי, על פי הקריטריונים שנקבעו על ידי משרדי הפנים והאוצר. זאת עוד קודם שקיבלנו ולו באופן חלקי , שיפוי מהמדינה.

כמו כן השבנו להורים ולמשפחות באופן מיידי את התשלומים בכל נושא החוגים ופעילות החינוך הבלתי פורמלי במתנ"סים ובמרכזים הקהילתיים.

יש לזכור כי הכנסות העירייה נגרעו גם בשל דחייה ואי גבייה של אגרות שונות (אגרת שילוט, אגרות כיסאות ושולחנות) וכמובן היעדר אכיפה של חנייה בכחול לבן. במקביל- עלו ההוצאות הקשורות בתגבור הפיקוח העירוני, הניקיון, שירותי הרווחה והשירותים החברתיים לטובת שלומם, ביטחונם וחוסנם של התושבים.

גם בתחום החינוך, נדרשנו להוצאות בלתי צפויות עם החזרה ההדרגתית של מערכת החינוך ללימודים, על פי המתווה שקבעו משרדי הבריאות והחינוך בעניין. 

תגברנו באופן משמעותי את צוותי הניקיון, החיטוי ואף הגינון במוסדות החינוך ובמקביל – הרחבנו  את מערך הסעת התלמידים על פי הוראות ה"תו הסגול", מה שחייב גיוס רכבים נוספים, נהגים ומלוים לטובת תלמידי החינוך המיוחד ובכלל.

הוצאות נוספות אלה השפיעו על המשאבים הכספיים שעומדים לרשותנו ואנו עושים כל מאמץ כדי לשמור על מסגרת התקציב ובעיקר - על סל השירותים שאנו מעניקים לתושבינו היקרים.

לצורך כך, הרחבנו את מסגרת האשראי העירוני בכ- 80 מיליון שקל וכן נטלנו הלוואה בגובה של כ -60 מיליון לעבודות פיתוח ברחבי העיר. כי כפי שאני אומרת תמיד: את המנגינה של נתניה אי אפשר להפסיק...

שלכם, מרים פיירברג-איכר, ראש העיר

​​​​​​​​​​​​​​​

פרטי התקשרות

{{title}}
{{AllDetails.FullName}}

יצירת קשר:

פרטי התקשרות

{{DepAllDetails.Name}}

יצירת קשר:

ימי ושעות קבלת קהל:

  • ימי קבלה{{DepAllDetails.ReceptionDays}}
  • ימי ושעות פעילות:

  • שעות קבלה{{DepAllDetails.ReceptionTime}}