ספריית פיג'מה

​"ספריית פיג'מה" הינה תוכנית שמטרתה להנחיל לילדים אהבה לקריאה ולספרים ולעודד דיון בערכים ובמורשת יהודית-ישראלית, בחיק המשפחה ובמסגרת החינוכית. התוכנית נוסדה על ידי קרן גרינספון ישראל, והיא פועלת בשיתוף פעולה עם משרד החינוך. 

ספריית פיג'מה מעניקה למאות אלפי ילדים, מגיל הגן עד כיתה ב', ספרים איכותיים בעלי זיקה לערכים ולמורשת ויוצרת מכנה משותף תרבותי רחב בין ילדים ומשפחות בישראל.

הספרים כוללים הצעות לפעילויות משותפות של הילדים עם ההורים, המיועדות להעמקת ההבנה של הערכים הטמונים בספר. נוסף על חוויית הקריאה, המפגש עם הספרים מעניק הזדמנות לשיח משפחתי ערכי ולפעילות מגבשת ומהנה. 

במסגרת התוכנית הספרים מגיעים לגנים ולבתי הספר, הצוות החינוכי מציג את ספר החודש לילדים, ולאחר פעילות יצירתית וחוויתית סביבו כל ילד מקבל עותק הביתה, שי לספריית המשפחה.

ספריית פיג'מה פועלת בגנים ובבתי הספר בעיר נתניה הנכללים בזרמים: חינוך ממלכתי, חינוך ממלכתי-דתי, ובחינוך המיוחד. הספרים הנכללים בתכנית מאושרים על ידי הפיקוח הממלכתי והממלכתי דתי במשרד החינוך.

התכנית "ספריית פיג'מה" מבוססת על התוכנית המצליחה PJ Library, המעניקה עשרות אלפי ספרים בעלי זיקה לתרבות יהודית למשפחות ביותר מ-100 קהילות ברחבי ארצות הברית, קנדה ובמדינות נוספות ברחבי העולם.

בספטמבר 2009 נפתחה תוכנית ניסיונית של "ספריית פיג'מה" בישראל, ובשנה הראשונה השתתפו בה 3,500 ילדי גן. לאור הצלחתה הרבה, התוכנית התרחבה ובשנים האחרונות היא מופעלת ביותר מ- 8,000 גני ילדים בכל רחבי הארץ ומשתתפים בה כ- 240,000 ילדי גן, אשר כל אחד מהם מקבל 8 ספרים במתנה, במהלך שנת הלימודים.​

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

פרטי התקשרות

{{title}}
{{AllDetails.FullName}}

יצירת קשר:

פרטי התקשרות

{{DepAllDetails.Name}}

יצירת קשר:

ימי ושעות קבלת קהל:

  • ימי קבלה{{DepAllDetails.ReceptionDays}}
  • ימי ושעות פעילות:

  • שעות קבלה{{DepAllDetails.ReceptionTime}}

יצירת קשר

*כוכבית הינה שדה חובה

מקסימום 255 תוים. נשארו 255 תוים.

קבצים מצורפים