אודות אגף גנים ונוף

אגף גנים ונוף בעיריית נתניה אחראי לאחזקה ולטיפול השוטף בגנים הציבוריים, באיי התנועה, בחורשות, בפסי הירק ובערוגות ברחבי העיר נתניה. אופן האחזקה והטיפול מתבצע בכמה רבדים עיקריים:

טיפול וגיזום עצים 

האגף מטפל בלמעלה מ-16 אלף עצים בעיר. הטיפול מתבצע בהתאם לתוכנית עבודה שנתית. כל גיזומי העצים נעשים בהתאם להנחיות משרד החקלאות ועל ידי גוזם מומחה. כל עץ נגזם במועד המתאים לו, לפי עונות השנה. כמו כן, כל עץ נבדק לצורך שמירה על בריאותו, ובמידת הצורך נעשים טיפולים התואמים את צרכיו. 

לקראת ימי החורף הגשומים, העצים עוברים בדיקת בטיחות לצורך אבחנה מוקדמת של נפילות ענפים או עצים למיניהם. אגף גנים ונוף פועל גם לחיזוק המודעות באשר לחשיבותם של העצים במרחב העירוני ולתרומתם לאקלים, לאסתטיקה ולאיכות הסביבה.

דישון וכיסוח מדשאות

אגף גנים ונוף מטפל בלמעלה מ-470 דונם דשא. אחזקת המדשאות משתנה מעונה לעונה. בקיץ, למשל, תדירות הכיסוח היא אחת לשבוע ימים. בחורף, לעומת זאת, כשקצב הצמיחה איטי יותר, הכיסוח נעשה אחת לשבועיים. 

על מנת לשמור על יופיו ובריאותו של הדשא, נעשות פעולות אחזקה כמו דילול הדשא ודישונו.

ניקיון יומי בגנים הציבוריים

הניקיון בגנים הציבוריים בנתניה מתבצע בכל בוקר, בכל הגנים בעיר. הניקיון כולל ריקון הפחים, החלפת שקיות האשפה, איסוף פסולת ואיסוף שלכת. אחת לשבוע עוברים הגנים ניקיון יסודי על ידי מכונת לחץ קיטור מים.

טיפול שוטף בצמחייה

הטיפול בצמחייה מתבצע במסגרת ימי טיפול קבועים מראש, וכולל גיזום שיחים במידת הצורך, השלמת צמחייה רב-עונתית, הדברת עשבייה וטיפול במזיקים. כמו כן, מתבצעת שתילת פרחים עונתיים בשני מחזורים (קיץ וחורף) במטרה לקשט את העיר בשלל צבעים. אגף גנים ונוף שותל למעלה מ-522 אלף פרחים בשנה.

אגף גנים ונוף- מרחב עבודה


​​​

פרטי התקשרות

{{title}}
{{AllDetails.FullName}}

יצירת קשר:

פרטי התקשרות

{{DepAllDetails.Name}}

יצירת קשר:

ימי ושעות קבלת קהל:

  • ימי קבלה{{DepAllDetails.ReceptionDays}}
  • ימי ושעות פעילות:

  • שעות קבלה{{DepAllDetails.ReceptionTime}}

יצירת קשר

*כוכבית הינה שדה חובה

מקסימום 255 תוים. נשארו 255 תוים.

קבצים מצורפים