הרוח היהודית

​רוח יהודית פועלת זה כ-12 שנים בעיר נתניה ומפעילה מספר תוכניות לימוד והעשרה בחטיבות הביניים. התוכנית מופעלת במסגרת מיזם משותף עם משרד החינוך, ומומלצת כתוכנית העשרה בלתי פורמאלית מטעם מטה המקצוע ל"תרבות ישראל ומורשתו".

החומרים בתוכנית הם חומרי לימוד ייחודיים, שפותחו על ידי צוות הכותבים של התוכנית, בהתאמה לבתי הספר מהזרמים השונים ולשכבות הגיל השונות. התוכנית פועלת במתכונת של קבוצות קטנות, במטרה לאפשר שיח, פעילויות חווייתיות ויצירתיות ולתת ביטוי לדעותיו של כל תלמיד. התוכנית חושפת את התלמידים ליהדות, ומאפשרת להם לפגוש אותה לא כנושא לעיון אינטלקטואלי או ריטואלי בלבד, אלא כתרבות חיה ורלוונטית. הדבר נעשה באמצעות חשיפת הפנים השונות בתרבות היהודית, החל מן המסד – חגים, סמלים, דמויות – וכלה בטפחות – סוגיות ודילמות רעיוניות מורכבות יותר.  

במקביל, פועלת רוח יהודית להנחלת תרבות ישראל בתוך בתי הספר, וזאת באמצעות פיתוח תוכניות לימודים והשתלמויות למורים על פי המתווה החדש של מטה המקצוע לתרבות ישראל ומורשתו, טיפוח נראות בית הספר, הפקה של פרויקטים בית ספריים מיוחדים, יציאה לסיורים ולמשימות התנדבות בקהילה ועוד.

התוכנית פועלת בבתי הספר: אורט גוטמן, טשרניחובסקי ושרת, ועתידה לפעול גם בבית ספר אלדד.​

​​​​​​​​

פרטי התקשרות

{{title}}
{{AllDetails.FullName}}

יצירת קשר:

פרטי התקשרות

{{DepAllDetails.Name}}

יצירת קשר:

ימי ושעות קבלת קהל:

  • ימי קבלה{{DepAllDetails.ReceptionDays}}
  • ימי ושעות פעילות:

  • שעות קבלה{{DepAllDetails.ReceptionTime}}

יצירת קשר

*כוכבית הינה שדה חובה

מקסימום 255 תוים. נשארו 255 תוים.

קבצים מצורפים