בואו להציל חיים

תאריך 22/02/2022

​השבוע הסתיים קורס הכשרה נוסף למתנדבי היחידה החשובה, אולם, יש צורך במתנדבים נוספים: "הגיע הזמן להתעורר, מקרה חירום הוא רק עניין של זמן, אנחנו כאן בשביל להציל חיים, לא נוכל להמתין להגעת כוחות הצלה אחרים, הם לא יגיעו אלינו באופן מיידי. בואו להתנדב ולהציל חיים", אומר מפקד יחידת סע"ר 138, סא"ל בדימוס דב בוצ'ן.

על רקע שתי רעידות האדמה שהתרחשו בשבועות האחרונים בארץ והתרחיש כי רעידת אדמה עוצמתית עשויה להתרחש בכל רגע נתון, ברורה חשיבותה ונחיצותה של יחידת החילוץ וההצלה העירונית בנתניה – יחידת סע"ר 138 (סע"ר –סיוע עצמי ראשוני) - יחידה המורכבת ממתנדבים שתפקידם להציל חיים במקרה של אירוע הרס בהיקף גדול, כמו רעידת אדמה או מלחמה. 

חשוב להבין, במקרה של רעידת אדמה בעוצמה חזקה או אירוע הרס גדול, ייקח זמן רב ויקר עד להגעתם של כוחות ההצלה ופיקוד העורף לאזור ההרס. כאן נכנסת לתמונה יחידת סע"ר 138 – שתפקידה הוא חילוץ לכודים והצלת חיים. 

בימים אלה הסתיים קורס הסמכה נוסף של מתנדבים ליחידת חילוץ והצלה העירונית על ידי פיקוד העורף. מדובר בקורס ייעודי המכשיר מתנדבים לביצוע פעולות חילוץ והצלה במצבי חירום. הקורס הועבר ע"י בית הספר לחילוץ ערן מגן. במסגרת הקורס הוכשרו המתנדבים לבצע פעולות חילוץ תוך שימוש בכלים וציוד מתאים, כיצד לבצע החייאה וחבישות לפציעות, למדו אודות עקרונות חשובים בסביבת אש.

במסגרת ההיערכות השוטפת לחירום שמקיימת עיריית נתניה, באמצעות אגף בטחון וחירום של מינהל אכיפה וביטחון, למספר רב של תרחישי חירום, הוקמה לפני כשש שנים יחידת סע"ר 138 – יחידה עירונית לחילוץ והצלה. הקמת היחידה הינה פרי שיתוף פעולה של עיריית נתניה, ארגון צוות נתניה בשיתוף פיקוד העורף והיא כוללת כיום מערך של למעלה מ-100 מתנדבים, נשים וגברים, צעירים ומבוגרים, מכל המגזרים, המבינים את חשיבות היחידה ומעוניינים לתרום. מי שעומד בראש יחידת סע"ר 138 מאז הקמתה הוא סגן אלוף בדימוס דב בוצ'ן והוא הרוח החיה מאחורי היחידה החשובה, זאת בתמיכת מינהל אכיפה וביטחון - אגף חירום בעיריית נתניה.

מנהל יחידת סע"ר 138, סא"ל בדימוס דב בוצ'ן: "היחידה הזו היא קריטית. אני קורא לכולם להתעורר ולהבין שהעיר הזו צריכה יחידה גדולה יותר, בשעת חירום אנשים יסתמכו עלינו, אנחנו אלה שנציל חיים כי אנחנו נגיע למקום ראשונים". בוצ'ן מסביר כי היחידה קולטת כל הזמן מתנדבים חדשים ומכשירה אותם למשימות שונות. יש תפקידים רבים ומגוונים לפי יכולת המתנדבים, אין אדם שלא יכול לתרום. מדובר בהכשרות המותאמות ללוח הזמנים של אנשים עובדים. "אני קורא לכולם לבוא ולהתנדב, יש מגוון תפקידים המותאמים לפי כישורים אישיים כמו מגישי עזרה ראשונה, סיירים, איסוף מודיעין והפעלת אוכלוסייה באזור אתר הרס, אנשים טכניים לנושאים מורכבים עם ציוד מתוחכם, אנשי לוגיסטיקה, מחלצים בכל הרמות ותפקידים נוספים. היחידה שלנו פועלת כמו יחידה צבאית ואנו מעניקים הכשרות וציוד מקצועי". 

מנהל אגף החירום בעיריית נתניה, יוסי בר: "יחידת חילוץ והצלה העירונית  – סער 138 הוקמה ע"י עיריית נתניה לפני כשש שנים בשיתוף עם פקע"ר במטרה להציל חיים בתרחישי רעידת אדמה ומלחמה. עיריית נתניה השקיעה וממשיכה להשקיע משאבים רבים על מנת לצייד את היחידה במיטב הציוד, בארגון קורסים והכשרות לטובת ביטחונם ושלומם של תושבי העיר במצבי חרום. בהזדמנות זו אני קורא לתושבי העיר, נשים וגברים, לבוא להתנדב ביחידת החילוץ ולהיות שותפים לאתגר המבצעי שעשוי לסייע לכל אחת ואחד מכם". 

מעוניינים להתנדב? מתעניינים? התקשרו 052-6319325

​​​​​​​​​​​​

מעוניינים להתנדב? מתעניינים? התקשרו 052-6319325

פרטי התקשרות

{{title}}
{{AllDetails.FullName}}

יצירת קשר:

פרטי התקשרות

{{DepAllDetails.Name}}

יצירת קשר:

ימי ושעות קבלת קהל:

  • ימי קבלה{{DepAllDetails.ReceptionDays}}
  • ימי ושעות פעילות:

  • שעות קבלה{{DepAllDetails.ReceptionTime}}