מהיר לעיר

​מהיר לעיר בעיר נתניה​

משרד התחבורה באמצעות חברת נתיבי איילון ובשיתוף עיריית נתניה – יחל במהלך 2021 להקים בנתניה את אחד מפרוייקטי הדגל, לשיפור התחבורה הציבורית. מדובר בפרוייקט "מהיר לעיר"  של נתיב מהיר לתחבורה הציבורית שיעבור לאורך רחוב הרצל, שדרות בנימין, שדרות בן צבי ושדרות פנחס לבון בשלב ראשון, תוך הכשרת שבילים לרוכבי אופניים וכן שדרוג המדרכות לאורך הציר. בסה"כ יסללו כ–90 ק"מ של נתיבי תחבורה ציבורית והסדרה של הרחובות, לרבות כאמור שבילי אופניים.

בישיבה מכוננת שנערכה ביום שלישי השבוע במעמד ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, סגנה וממלא מקומה והממונה על התחבורה, אלי דלל, מהנדס העיר, אדריכל ארז טל וכן מנכ"ל חברת נתיבי איילון, איתמר בן מאיר – סמכה ראש העיר את ידיה על התכנית המפורטת שגובשה בנושא.

זהו צעד ראשון בתכנית כוללת שתתפרש על פני כחמש שנים, במהלכן תרושת העיר בנתיבים מהירים לתחבורה הציבורית, במטרה להקל על המשתמשים בתחבורה זו.

מדובר בפרוייקט אחד מתוך שלושה פרוייקטים תחבורתיים חדשניים של חברת נתיבי איילון, אליהם הצטרפה נתניה, אשר נועדו להגביר את השימוש בתחבורה הציבורית ובתחבורה השיתופית ובתוך כך – להקל על העומס התחבורתי בצווארי הבקבוק ​של נתניה.

בין הפרוייקטים:  "נתיבים מהירים", אשר יוקמו במטרופולין תל אביב, בציר האורך מראשון לציון, דרך ת"א ועד לנתניה ובחזרה, כ-110 ק"מ של נתיבים מהירים מנוהלים, אשר יתווספו לנתיבי הנסיעה הקיימים ולא יילקחו מתוך הנתיבים הקיימים.

פרוייקט שני הוא תת"ל 65 א' שהינו הוספת מסילות למסדרון החוף של רכבת ישראל והוספת תחנת רכבת שלישית לנתניה.

ופרוייקט שלישי הוא כאמור הפרוייקט הנוכחי - פרויקט 'מהיר לעיר', שמוביל משרד התחבורה באמצעות חברת 'נתיבי איילון'.

ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר: 

"אני גאה בשיתוף הפעולה שאנו מקיימים עם משרד התחבורה ועם חברת נתיבי איילון וסבורה שהפרוייקט המתגבש יקל על העומס התחבורתי בנתניה ויעניק מענה נכון וראוי למשתמשי התחבורה הציבורית בעיר. מאליו יובן כי אנו עושים כל מאמץ כדי לפתח ולשדרג את התשתית התחבורתית בעיר, במטרה לתת תמריץ נוסף להתפתחותה ולמינופה של נתניה."

סגן ראש העיר וממלא מקומה, אלי דלל:

"להערכתנו, סוגיית השימוש בכלי רכב פרטיים שהולכת ומתרחבת, רק מכבידה על התנועה בכבישים, ואנו סבורים שהפתרון לנושא זה נעוץ בראש וראשונה בתחבורה ציבורית נגישה ויעילה. אני מודה למשרד התחבורה ולנתיבי איילון על ההירתמות לביצוע הפרויקט."

​​​​​

פרטי התקשרות

{{title}}
{{AllDetails.FullName}}

יצירת קשר:

פרטי התקשרות

{{DepAllDetails.Name}}

יצירת קשר:

ימי ושעות קבלת קהל:

  • ימי קבלה{{DepAllDetails.ReceptionDays}}
  • ימי ושעות פעילות:

  • שעות קבלה{{DepAllDetails.ReceptionTime}}